Tarihçe"50 yılda kilometre taşları

1963 - Kuruluşlarımızın temeli Elk. Müh. Ünal Kardeş tarafından Bankalar Cad No. 22'de atıldı.  KRAUS&NAIMER pako şalterleri ve MEGA Otomotiv kömürlerinin Türkiye temsilciliği ile çeşitli markaların ithalatına başlandı.

1974 - Bugün halen üretim yapılan Sefaköy fabrikamızın temeli atıldı. KARDEŞ ELEKTRİK SAN VE TİC. A.Ş. kuruldu ve KRAUS&NAIMER C-CA serisi pako şalterleri ile MEGA Otomotiv kömürlerinin seri üretimine başlandı.

1983 - Phoenix Contact elektronik arabirim ürünlerinin ithalatına başlandı.

1986 - İlk kuruluşumuz ÜNAL KARDEŞ ELEKTRİK GEREÇLERİ TİC. A.Ş. adını alarak Karaköy Gümrük Sokak'taki kendi binasına taşındı. Birçok uluslararası markanın Türkiye mümessilliği alındı: Hellermann Tyton kablo bağları, Iboco Kablo Kanalları ve Inset PVC spiral hortum &rakorları, Klauke El Aletleri ve Greenlee Punch Aparatları &Test Ölçü cihazları. Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti. kuruldu.

1998 - Ünal Kardeş A.Ş, yeniden yapılandırılan Sefaköy binasına taşınarak faaliyetlerine devam etti.

1999 - SKC KARBON SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ. karbon/grafit konusunda SGL CARBON GROUP firmasını temsilen Türkiye'de üretim yapmaya başladı.

2003 - ISO 9000-2000 kalite sertifikası alındı; Uluslararası standartlarda üretime geçildi ve CE uyumlu ürünler imal edilmeye başlandı.

2010 - Bursa Serbest Bölge'de faaliyete geçen ACEL Elektrik San.Tic. Ltd. Şti., Phoenix Contact klemenslerinin montaj ve üretimine başladı.

2011-  Phoenix Contact GMBH Almanya, ACEL ELEKTRİK San. Tic. Ltd. ile ortak oldu.
NH Sigortalı Yük Kesicileri konusunda uzman Alman EFEN firmasının Türkiye Mümessilliği alındı.(Kardeş Elektrik)

2012 - MBS Alçak Gerilim Akım Trafoları, PFLITSCH Kablo Rakor Sistemleri ve SCHLEGEL Kumanda ve Acil Stop butonlarının Türkiye Mümessilliği alındı.

2013 - SKC KARBON  SAN VE TİC LTD'nin unvanı SKC KARBON SAN. VE TİC. A.Ş. olarak değişti.

2013 - 50.yılını tamamlayan firmamız; üretimi, ihracatı ve temsil ettiği markalarla sürekli gelişerek, değerli iş ortaklarımıza ve Türk sanayisine en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

2016 - CEMBRE Elektrik Bağlantı Elemanları, El Aletleri, Kablo Aksesuarları, Etiketleme Sistemleri ve Demiryolu tesis ekipmanları konularında Türkiye Mümessilliği alındı.

2017 – Hadımköy - Arnavutköy'de yapımına 2016 yılında başlanan, 11.000 m2 kapalı alana sahip, son teknolojiye uygun olarak yapılan yeni fabrikasına taşındı.

2017 - KARDEŞ marka SKP Kablo Pabuçlarının imalatına başlandı.