×
Hızlı İletişim: 0212 624 92 04  /  info@kardeselektrik.com.tr

Bizden Haberler

Kablolara zarar vermeden kablo bağları güvenli bir şekilde nasıl çıkarılır?

 

Benzersiz bir kesme aleti artık kablo demetlerine ve kablo düzeneklerine uygulanan plastik kablo bağlarını güvenli bir şekilde çıkarmanın yolunu sunuyor. EVO cut, yan keskiler veya bıçaklar kullanılırken, demetlenmiş kabloların yalıtımında oluşabilecek hasar riskini önler.

Kablo yönetim çözümleri uzmanı HellermannTyton, plastik kablo bağlarını kablo tertibatlarından güvenli bir şekilde çıkarmak için profesyonel bir kesme aleti olan EVO cut'ı sizlerle tanıştırıyor.

EVO Cut, kablo yalıtımının zarar görme riskini önler EVO cut ile 7,8 mm genişliğe kadar kalın plastik bağları güvenli bir şekilde çıkarmak çok kolaydır


Benzersiz el aleti, yan keskiler veya bıçaklarla bağları keserken kolayca oluşabilecek kablo hasarı riskini önler.

EVO Cut, yüksek değerli kablo gruplarından plastik kablo bağlarını daha güvenli bir şekilde çıkarmanın taleplerine yanıt olarak geliştirdirildi.

EVO Cut kullanılması, bakım, onarım veya modifikasyon sırasında kablo bağlarının çıkarılması gerektiğinde kritik sistemlerindeki elektrik ve veri kablolarının bütünlüğünü sağlamalarına yardımcı olur.

EVO Cut, hem esnek hem de sert demetlerdeki farklı boyutlardaki iç ve dış tırtıklı plastik kablo bağlarını çıkarmak için uygundur. HellermannTyton EVO ergonomik kablo bağı uygulama araçları yelpazesini genişletiyor.

Profesyonel EVO kablo bağlama tabancaları gibi, bu hafif kesme aletini tek elle çalıştırmak kolaydır; kolu sıkmak, entegre çene bıçaklarını kablo bağı boyunca zahmetsizce hareket ettirir.

 

Uç parçası, aleti kablo bağı üzerinde ortalar ve alttaki kablo yalıtımının değil, yalnızca kablo bağının kesilmesini sağlar.

EVO cut , farklı genişlik ve kalınlıktaki çok çeşitli HellermannTyton plastik kablo bağlarına karşılık gelen üç adet değiştirilebilir uç parçası ile birlikte verilir:

  • Küçük burun parçası: maks. bağ genişliği 3,6 mm; maks. Bağ kalınlığı 1,2 mm.
  • Orta burun parçası: maks. bağ genişliği 4,8 mm; maks. bağ kalınlığı 1.3 mm.
  • Büyük burun parçası: maks. bağ genişliği 7,8 mm; maks. bağ kalınlığı 1.8 mm.

İlave iki burun parçası, güvenli ve rahat saklama için aletin arka ucuna yerleştirilebilir.

60+ Yıldır Kalite Üretiyoruz.