×
Hızlı İletişim: 0212 624 92 04  /  info@kardeselektrik.com.tr

Bizden Haberler

ESG65RMCCFM / ESG105RMCCFM - İlk uzaktan kumandalı kablo kesici

 

Sağlığınız, sahip olduğunuz en önemli husustur!  Günlük çalışmalarınızda mümkün olduğunca tehlikelere daha az maruz kalmanız için, Klauke’de “emniyet” yeni geliştirilmekte olan ürünlerde de ilk sırada yer alır. Böylece örneğin akü tahrikli hidrolik kesici aletler, ESG105RMCCFM (azami 105mm Ø kablo kesitleri için) ve de ESG65RMCCFM (azami 105mm Ø kablo kesitleri için) sizi koruma esaslı geliştirilerek tasarlanmıştır.

İlk gerçek konum kontrollü, uzaktan kumandalı kablo kesici, güvenilir sonuç elde etmek için, tedarik sektöründeki uzmanlarla birlikte tasarlanmış, elektrikli kabloların güvenilir biçimde kesilmesi için metot bulunmuştur. Zira toprak üstü elektrik dağılım sistemlerine göre, toprak altı sistemleri, her zaman sağlıklı takip edilememektedir ve böylece gerilim serbestisi garanti edilemez. Bu gibi hallerde, kesim yerinden yeterince mesafede durmak en iyisidir. Çünkü gerilim içinde bulunan bir kablonun kesilmesi sırasında, muazzam kıvılcım uçması meydana gelir.

Ve de işte bu şekilde güvenilir “mesafeli” kesme uygulaması çalışmaktadır:

  • Kesici kafayı açın, kesilecek olan kabloyu yerleştirin ve kesici kafayı kapatın.
  • Aleti güvenilir şekilde konumlandırın.
  • Bluetooth üzerinden alet ile uzaktan kumandasını bağlayın ve 70 metre kadar mesafede durun.
  • Uzaktan kumandaya entegre edilen LED’ler, aletin bağlantı durumunu gösterir ve eş zamanlı kesim uygulaması hakkında bilgi aktarır.
  • Patenti alınmış kesici bıçağın son konum algılaması sayesinde, alet sürekli bıçak konumunu kontrol eder. Bunlar tamamen üst üstte bindiğinde, görsel ve akustik kesim onayı verilir.

Buna ilaveten Klauke ’nin yeni nesil aletlerinde, bilinen avantajların yanı sıra, örneğin Bluetooth ve i-press uygulamaları fark yaratmaktadır.

60+ Yıldır Kalite Üretiyoruz.